(Видео) Топ 5 најдобри одбрани во 14. коло на Лигата на шампионите

02.03.2020 01:34
000965SQ66GP7X5V-C116-F4

Маркетинг тимот на ЕХФ ги објави и најдобрите пет одбрани на голманите од 14. коло на Лигата на шампионите. За најдобра одбрана е избрана одбраната на Андреас Волф од Киелце.

.

Се истакнаа следните голмани:

5. Мирко Алиловиќ (Пик Сегед)

4. Дарио Квинстедт (Кил)

3. Томас Бауер (Порто)

2. Саид Хајдарирад (Динамо Букурешт)

1. Андреас Волф (Киелце)

.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ.

Прочитано 23 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 2 = 3