(Видео) Топ 5 најдобри одбрани во 4. коло на Лигата на шампионите

14.10.2019 01:33
3

Маркетинг тимот на ЕХФ ги објави и најдобрите пет одбрани на голманите од четвртото коло на Лигата на шампионите. За најдобра одбрана е избрана таа на Никола Митревски од Еурофарм Работник од средбата со Бидасоа Ирун.

.

Се истакнаа следните голмани:

5. Никлас Ландин (Кил)

4. Емил Имсгард (Елверум)

3. Саид Хајдарирад (Динамо Букурешт)

2. Сорен Андреасен (ГОГ)

1. Андреас Волф (Киелце)

.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ.

Прочитано 221 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


3 + 7 =