(Видео) Топ 5 најдобри одбрани во 5. коло на Лигата на шампионите

21.10.2019 01:06
Makram-Missaoui_resize

Маркетинг тимот на ЕХФ ги објави и најдобрите пет одбрани на голманите од петтото коло на Лигата на шампионите.

.

Се истакнаа следните голмани:

5. Виктор Киреев (Мотор Запорожје)

4. Бењамин Буриќ (Фленсбург)

3. Дарио Квенстедт (Кил)

2. Гонзало Перез де Варгас (Барселона)

1. Макрем Мисауи (Динамо Букурешт)

.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ.

Прочитано 53 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


3 − 1 =