(Видео) Топ 5 најдобри одбрани во 6. коло на Лигата на шампионите

04.11.2019 02:23
vardar-pobedi-kizikj-pokazha-deka-e-idninata-na-klubot-22622

Маркетинг тимот на ЕХФ ги објави и најдобрите пет одбрани на голманите од шестото коло на Лигата на шампионите. За најдобра одбрана на колото е избрана двојната одбрана на младиот македонски суперталент од редовите на Вардар – Марко Кизиќ.

.

Се истакнаа следните голмани:

5. Саид Хајдарирад (Динамо Букурешт)

4. Матеј Ашанин (ППД Загреб)

3. Дарио Квенстедт (Кил)

2. Владимир Цупара (Веспрем)

1. Марко Кизиќ (Вардар)

.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ.

Прочитано 155 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 + = 14