(Видео) Топ 5 најдобри одбрани во 7. коло на групната фаза на Лигата на шампионите

11.11.2019 01:39
BB190429DS009-e1557169626265-1280x720.width-1220

Маркетинг тимот на ЕХФ ги објави и најдобрите пет одбрани на голманите од шестото коло на Лигата на шампионите.

.

Се истакнаа следните голмани:

5. Калифа Гедбан (Вардар)

4. Игор Чуприна (Татран Прешов)

3. Алфредо Квинтана (Порто)

2. Андреас Волф (Киелце)

1. Агуст Ели Бјоргвинсон (Савехоф)

.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ.

Прочитано 81 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 + = 11