(Видео) Топ 5 најдобри одбрани во 8. коло на групната фаза на Лигата на шампионите

18.11.2019 11:42
z25183101V,Andreas-Wolff--bramkarz-PGE-Vive-Kielce

Маркетинг тимот на ЕХФ ги објави и најдобрите пет одбрани на голманите од осмото коло на Лигата на шампионите.

.

Се истакнаа следните голмани:

5. Бењамин Буриќ (Фленсбург)

4. Марин Шего (Монпелје)

3. Игор Чуприна (Татран Прешов)

2. Кристиан Северас (Алборг)

1. Андреас Волф (Киелце)

.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ.

Прочитано 68 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 + = 12