(Видео) Топ 5 најубави голови на 10. коло на Лигата на шампионите

02.12.2019 20:12
1

Маркетинг тимот на ЕХФ ги одбра најубавите пет голови во деветтото коло на Лигата на шампионите. .

.

Автори на најубавите голови се:

5. Себастјан Фримел (Кадетен Шафхаузен)

4. Александер Блонз (Елверум)

3. Лео Давид (Бидасоа Ирун)

2. Мохамед Мамду (Динамо Букурешт)

1. Стефан Сунајко (Савехоф)

.

Видеото можете да го видете ОВДЕ

Прочитано 30 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 7 = 2