(Видео) Топ 5 најубави голови на 12. коло на Лигата на шампионите

17.02.2020 01:45
Capture

Маркетинг тимот на ЕХФ ги одбра најубавите пет голови во 12. коло на Лигата на шампионите. Погодокот на Тимур Дибиров од Вардар, постигнат на средбата со Мотор Запорожје, е избран за најубав гол на колото.

.

Автори на најубавите голови се:

5. Антонио Ареиа (Порто)

4. Домен Макуц (Цеље ПЛ)

3. Микел Хансен (ПСЖ)

2. Сандер Сагосен (ПСЖ)

1. Тимур Дибиров (Вардар)

.

Видеото можете да го видете ОВДЕ

Прочитано 131 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 6 = 12