(Видео) Топ 5 најубави голови на 13. коло на Лигата на шампионите

24.02.2020 01:15

Маркетинг тимот на ЕХФ ги одбра најубавите пет голови во 13. коло на Лигата на шампионите, а за најубав е избран голот на Дмитро Дорошчук од Мотор Запорожје.

.

Автори на најубавите голови се:

5. Михал Дашек (Висла Плоцк)

4. Артсем Каралек (Киелце)

3. Јака Малус (Мешков Брест)

2. Диего Симонет (Монпелје)

1. Дмитро Дорошчук (Мотор Запорожје)

.

Видеото можете да го видете ОВДЕ

Прочитано 20 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 6 = 2