(Видео) Топ 5 најубави голови на 4. коло на Лигата на шампионите

14.10.2019 01:21
EXPA-PUC-160130-0117_1

Маркетинг тимот на ЕХФ ги одбра најубавите пет голови во третото коло на Лигата на шампионите.

.

Автори на најубавите голови се:

5. Аиденас Малажинскас (Мотор Запорожје)

4. Сергеј Косоротов (Чеховски Медведи)

3. Кристијан Бечири (ППД Загреб)

2. Хавијар Муњоз (Татран Прешов)

1. Себастијан Фримел (Кадетен Шафхаузен)

.

Видеото можете да го видете ОВДЕ

Прочитано 87 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 3 = 3