(Видео) Топ 5 најубави голови на 6. коло на Лигата на шампионите

04.11.2019 02:10
Screenshot_2019-11-04 GOG snupper førsteplads med sejr over KIF Kolding

Маркетинг тимот на ЕХФ ги одбра најубавите пет голови во шестото коло на Лигата на шампионите.

.

Автори на најубавите голови се:

5. Арон Палмарсон (Барселона)

4. Борис Пуховски (Мотор Запорожје)

3. Андерс Захаријасен (Фленсбург)

2. Деан Бомбач (Пик Сегед)

1. Один Рикхардсон (ГОГ)

.

Видеото можете да го видете ОВДЕ

Прочитано 86 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 − = 0