(Видео) Топ 5 најубави голови на 8. коло на Лигата на шампионите

18.11.2019 11:33
eurofarm-rabotnik-savehof_0

Маркетинг тимот на ЕХФ ги одбра најубавите пет голови во осмото коло на Лигата на шампионите. За најубав гол на колото е прогласен победничкиот гол на Еурофарм Работник постигнат од Мирко Радовиќ со свирежот на сирената.

.

Автори на најубавите голови се:

5. Алекс Гомез (Барселона)

4. Марин Шипиќ (ППД Загреб)

3. Јоан Баласкез (Порто)

2. Бјорн Гудјонсон (Елверум)

1. Мирко Радовиќ (Еурофарм Работник)

.

Видеото можете да го видете ОВДЕ

Прочитано 365 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 − 3 =