(Видео) Топ-5 одбрани во СЕХА-лигата за месец декември

06.01.2019 10:46
ba6ffd566fc59088516d4b9e241d2e08_XL_resize_resize-610x382

Маркетинг-тимот на СЕХА-лигата ги објави најдобрите пет голмански одбрани за месец декември.

.

Најдобри:

5. Матеј Мандиќ (Извиѓач)

4. Дејан Милосављев (Вардар)

3. Бојан Перовиќ (Војводина)

2. Марко Кизиќ (Вардар)

1. Игор Чуприна (Татран Прешов)

.

.

 

Прочитано 70 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 + = 10