Топ Вести

(Видео) Жарко Пешевски во идеалниот тим на сезоната на СЕХА-лигата

03.04.2018 21:19
GIL_0988_resize

Пред фајналфорот во СЕХА-лигата, капитените на десетте екипи во СЕХА-лигата имаа можност да го одберат идеалниот тим на сезоната во ова регионално натпреварување.

Разбирливо, најмногу ракометари во овој идеален тим даде Вардар, но во него имаше место и за нашиот Жарко Пешевски, кој е избран за најдобар пикер во лигата.

.

Capture

.

Прочитано 63 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − = 2