ВИДЕОИЗВЕШТАЈ ОД НАТПРЕВАРОТ МЕТАЛУРГ – ДИНАМО МИНСК

21.10.2013 11:56
Прочитано 1.556 пати

(4) Коментари

  1. ако има некои проблеми во клубот, треба и за тоа да не известите, сепак сме со поддршка до ракометарите

    • Дали од кажаното од Станиќ разбравте за некој проблем. Две страници празен текст во кои нема ниту еден конкретен податок. Ако мислите на платите – Металург на своите ракометари не им должи ништо, апсолутно се им е исплатено. Каква му е намерата на Сталин знае само тој самиот.

      • во ред, во право сте, верувам дека е така, тогаш мора да се подсобере или да биде казнет!!

  2. Da se komentira odnesuvanjeto na Stanik e poveke od mizerno.Ne e sporno toa deka toj e vrven sportist no ne e sporno i deka e bivs narkoman koj svojata vtora sansa ja dobi tokmu tuka vo Metalurg vo Skopje,sto neznaci deka toj sega treba da e vecno dolzen, ama da ne zaboravime toj tuka igra za pari a ne od ljubov taka da negovoto odnesuvanje vo ramkite na normalno covecko odnesuvanje e krajno nisko, bedno i nenormalno. Dali ke bide kaznet treba da resi upravata na klubot, bidejki site problemi se resavaat doma vo semejstvoto vo ovoj slucaj vo klubot. Najgolemata kazna za nego e sramot sto toj sam go navlece na sebe so svoeto odnesuvanje na terenot na natprevarot Metalurg-Dinamo Minsk, da se odnesuvas na toj nacin pred poveke od 7000 iljadna publika koja te pozdravuva so ovacii i go skandira tvoeto ime e nevidea bruka koja ne mu dolikuva na eden normalen covek,maz a pred se sportist so kogo se identifikuvaat pred se decata. Pozdrav

Напишете коментар


7 − = 5