Топ Вести

Во Автокоманда ќе се одигра меѓународен турнир за деца од генерација 2004/5

12.08.2018 21:10
topka junior

Во вторник и во среда, Автокоманда ќе биде место каде ќе се одигра меѓународен турнир за деца од генерација 2004/5. Во Скопје ќе гостуват две екипи од Хрватска со кои Металург го врзува повеќегодишно пријателство.

.

Турнирот ќе се одигра во два дена.

Во вторник, 14 август, се играат полуфиналните натпревари:

17.30 ч.:  РК Металург – РК Валповка

19.00 ч.:  РК Илинден – РК Руквица

Во среда, 15 август:

09.00 ч.:  Натпревар за трето место

10.30 ч.:  Финале

Прочитано 51 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 + 5 =