Топ Вести

Во Хрватска продолжија натпреварите од кадетското ЕП, дивизија “А“

15.08.2018 00:02
EHF-EURO-M18-log4o

Во Хрватска продолжија натпреварите од кадетското ЕП, дивизија “А“. По завршувањето на групната фаза, формирани се две нови групи во кои репрезентациите ќе ги продолжат борбите за медали, како и две нови групи во кои ќе се води борба за пласман од 9 до 16 места.

.

Резултати:

Групи кои разигруваат за пласман од 1 до 8 места:

Група “М1“:

Србија – Франција  26:31 (12:15)

Хрватска – Данска  20:22 (11:13)

Табела:

м1

Група “М2“:

Шпанија – Шведска  27:28 (11:11)

Германија – Исланд  22:23 (10:13)

Табела:

м2

Групи кои разигруваат за пласман од 9 до 16 места:

Група “И1“:

Израел – Романија  28:26 (14:14)

Португалија – Норвешка  26:28 (11.14)

Табела:

и1

Група “И2“:

Русија – Полска  27:26 (12:15)

Унгарија – Словенија  29:20 (18.10)

Табела:

и2

Прочитано 28 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 2 = 2