Во Кавадарци ќе се бие битката за опстанок во Суперлигата

06.06.2018 15:05
374949-milion-denari-za-kvalifikaciite-za-evropskoto-prvenstvo-vo-kosharka

РФМ го одреди градот Кавадарци и неговата сала “Јасмин“, како место каде ќе се одигра решавачката бараж-средба за опстанок во македонската Суперлига.

Екипата на Металург 2, која плејаут-фазата ја одигра со променлива форма, ќе се обиде да опстане во лигата во меч со тимот на Струга, второпласираниот од натпреварувањата во Првата лига. Победникот од оваа средба идната сезона ќе се натпреварува во Суперлигата, а поразениот ќе мора да настапува во Првата лига.

Оваа средба почнува во 19 часот.

Прочитано 139 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 7 = 1