Во Келн утре почнува завршницата во Лигата на шампионите

31.05.2019 21:21
1780254_10152908930593666_1142589080112651628_o_resize3-610x407

Утре во Келн почнуваат натпреварите од фајналфор-турнирот во Лигата на шампионите. Вардар, Барселона, Киелце и Веспрем меѓусебно ќе си ги одмерат силите, сите со желба да дојдат до најпосакуваниот трофеј во светскиот клупски ракомет.

.

Распоред:

Полуфинале:

01.06.2019 г., 15.15 ч.:  Веспрем – Киелце

01.06.2019 г., 18.00 ч.:  Барселона – Вардар

Финале:

02.06.2019 г., 15.15 ч.:  Меч за третото место

02.06.2019 г., 18.00 ч.:  Финале

Прочитано 154 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 9 = 18