Во пријателски натпревар, Металург 2 го совлада тимот на Тиквеш

09.02.2020 10:46
DAR_3642_resize

Во Автокоманда вчера навечер се одигра пријателски натпревар меѓу екипите на Металург 2 и на Тиквеш.

По голема и интересна борба, победата му припадна на вториот тим на Металург, кој славеше со резултат 29:28 (16:14).

Видовме навистина интересен и израмнет натпревар во кој и двете екипи имаа свои периоди и свои водства, но никогаш со повеќе од два гола.

Тиквеш, како единствен непоразен тим во прволигашкото натпреварување и засилен со нашиот Дарко Кондев, се претстави како цврст и солиден противник, кој до последен момент беше во игра за победа.

Сепак, за нијанса подобри беа момците на Игор Котевски, кои заслужено и се радуваа на победата.

РК Металург 2 – ГРК Тиквеш  29:28 (16:14)

Прочитано 383 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 + = 5