Во СЕХА-лигата е комплетирано 11-то коло. Резултати и табела

12.12.2018 14:20
28954004_1229893237113414_2576353268605102827_o_resize

Со вчерашниот натпревар меѓу екипите на Стеауа и на ППД Загреб, комплетирано е 11-тото коло. Како што е познато, Металург во ова коло одигра тежок натпревар со екипата на Мешков Брест, кој го загубиме со резултат 28:34 (13:16).

.

Резултати:

Железничар Ниш – Вардар  22:24 (10:12)

Татран Прешов – Војводина  31:24 (17:12)

Нексе – Извиѓач  22:17 (14:8)

Металург – Мешков Брест  28:34 (13:16)

Стеауа – ППД Загреб  24:31 (8:13)

.

Табела:

1. Вардар 11 9 0 2 319:283 27  
2. ППД Загреб 11 9 0 2 288:254 27  
3. Татран Прешов 11 8 0 3 314:263 24  
4. Нексе 11 8 0 3 289:262 24  
5. Мешков Брест 11 6 0 5 348:320 18  
6. Стеауа Букурешт 11 5 0 6 286:309 15  
7. Војводина 11 4 1 6 276:294 13  
8. Железничар Ниш 11 3 1 7 285:316 10  
9. Металург 11 1 1 9 304:339 4  
10. Извиѓач 11 0 1 10 268:337 1  

.

Следно коло:

12.12.2018 г., 20.15 ч.:  Вардар – Татран Прешов

12.12.2018 г., 10.00 ч.:  Мешков Брест – Железничар Ниш

15.12.2018 г., 20.00 ч.:  Извиѓач – ППД Загреб

16.12.2018 г., 20.15 ч.:  Нексе – Металург

20.12.2018 г., 17.00 ч.:  Војводина – Стеауа Букурешт

Прочитано 195 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 + = 14