Во следните два дена ќе се комплетира 5. коло на СЕХА-лигата

01.10.2018 16:17
_50I2158_original_resize

Денеска после пладне Металург замина за Загреб, каде утре, со почеток во 20.45 часот, ќе го одигра натпреварот со екипата на ППД Загреб во рамките на петтото коло на СЕХА-лигата. Загреб, предводен од нашиот поранешен тренер Лино Червар, е фаворит на оваа средба на која младиот Металург ќе се обиде да се претстави во своето најдобро светло.

Од ова петто коло веќе е одиграна една средба во која Стеауа убедливо го порази Мешков Брест.

.

Петто коло:

28.09.2018 г.:  Стеауа – Мешков Брест  42:33 (16:15)

02.10.2018 г.:  ППД Загреб – Металург

02.10.2018 г.:  Вардар – Војводина

02.10.2018 г.:  Железничар Ниш – Извиѓач

03.10.2018 г.:  Татран Прешов – Нексе

.

Моментална табела:

1. Вардар 4 4 0 0 123:95 12  
2. Нексе 4 4 0 0 113:97 12  
3. ППД Загреб 4 3 0 1 105:85 9  
4. Мешков Брест 5 3 0 2 167:162 9  
5. Стеауа Букурешт 5 3 0 2 134:136 9  
6. Татран Прешов 4 2 0 2 110:98 6  
7. Војводина 4 1 0 3 91:98 3  
8. Извиѓач 4 0 1 3 104:120 1  
9. Металург 4 0 1 3 111:134 1  
10. Железничар Ниш 4 0 0 4 95:128 0  
Прочитано 73 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 5 = 4