ЗАГРЕБ Е НАШИОТ СЛЕДЕН ПРОТИВНИК

27.02.2012 21:43
245808430_640-610x344

Во близина на Копенхаген е завршено ждребувањето за првата елиминациона рунда во Лига на шампиони. Нашиот противник е екипата на Загреб, едно од посакуваните имиња во тешкиот избор од екипи кои ги освоија вторите места во групната фаза. Првите натпревари ќе се играат на теренот на послабо рангираните екипи, значи во Скопје. Првите натпревари се играат на 14/18 март а реванш средбите на 21/25 март. Металург својата домашна средба најверојатно ќе ја закаже во недела 18 март.

Еве ги и паровите во првата елиминациона рунда:

Хамбург – Фуксе Берлин

Барселона – Монпеље

Атлетико Мадрид – Кадетен Шафхаузен

Кил – Висла Плоцк

Веспрем – Адемар Леон

Копер – Киелце

Загреб – Металург

Копенхаген – Савехоф

Прочитано 1.248 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 + = 7