Заврши групната фаза. Денешни резултати и конечни табели

12.08.2019 22:47
MKD-Japan-12.08.2019-WCH-U19-2-19_resize

Со одигрување на последното петто коло, заврши групната фаза на кадетското СП во Скопје. Македонија доживеа убедлив пораз од Јапонија и заврши на четвртото место, последно што води во осминафиналето.

.

Резултати:

Група “А“:

12.08.19, 16.30 ч.:   Чиле – Саудиска Арабија  25:29 (11:13)

12.08.19, 18.30 ч.:   Словенија – Норвешка  25:34 (11:22)

12.08.19, 20.30 ч.:   Хрватска – Шпанија  26:22 (13:11)

Конечна табела:

1_resize

Група “Б“:

12.08.19, 10.30 ч.:  Тајван – Канада  33:17 (17:6)

12.08.19, 12.30 ч.:  Унгарија – Eгипет  24:31 (14:19)

12.08.19, 14.30 ч.:  Шведска – Франција  32:32 (13:15)

Конечна табела:

2_resize

Група “Ц“:

12.08.19, 16.30 ч.:  Aргентина – Нигерија  30:22 (10:10)

12.08.19, 18.30 ч.:  Данска – Бахреин  36:29 (17:12)

12.08.19, 20.30 ч.:  Mакедонија – Jапонија  22:31 (11:15)

Конечна табела:

3_resize

Група “Д“:

12.08.19, 10.30 ч.:  Бразил – Португалија  29:36 (14:19)

12.08.19, 12.30 ч.:  Србија – Tунис  23:25 (13:12)

12.08.19, 14.30 ч.:  Исланд – Германија  22:26 (9:13)

Конечна табела:

4_resize

Прочитано 411 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 + 6 =