Заврши групната фаза на ЕП 2020. Познати се сите 12 селекции кои го продолжуваат првенството

15.01.2020 22:30
82687155_459031958103681_1743904198468042752_n_resize

На ЕП во Австрија, Норвешка и Шведска заврши групната фаза.

Веќе е познато кои селекции продолжуваат во главната рунда, а кои си заминуваат дома.

Во следна рунда одат: Хрватска, Белорусија, Австрија, Чешка, Шпанија, Германија, Норвешка, Португалија, Словенија, Шведска, Унгарија и Исланд.

Дома заминуваат: Црна Гора, Србија, Македонија, Украина, Холандија, Летонија, Франција, БиХ, Русија, Полска, Данска и Швајцарија.

Прочитано 105 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 − = 2