Топ Вести

Заврши групната фаза на кадетското ЕП во Хрватска

12.08.2018 21:52
EHF-EURO-M18-log4o

На кадетското ЕП во Хрватска одиграно е последното трето коло од групната фаза.

.

Резултати:

Група “А“:

Португалија – Израел  29:24 (15:14)

Хрватска – Србија  27:20 (14:8)

Табела:

а

Група “Б“:

Франција – Данска  21:24 (11:12)

Норвешка – Романија  29:28 (14:16)

Табела:

б

Група “Ц“:

Германија – Шпанија  25:22 (10:8)

Русија – Унгарија  26:25 (10:14)

Табела:

ц

Група “Д“:

Словенија – Исланд  24:28 (8:15)

Шведска – Полска  34:30 (18:16)

Табела:

д

Прочитано 44 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 5 = 8