Заврши регуларната сезона во СЕХА-лигата. Конечна табела

13.03.2019 23:26
17155824_947503582019049_3263737266302899500_n

Со денешните две средби, заврши регуларната сезона во СЕХА-лигата. Мешков Брест го совлада Нексе, но не успеа да се помести од четвртата позиција. ППД Загреб, пак, дома загуби од Татран Прешов и успеа да го избегне Вардар во полуфиналната фајналфор-пресметка.

.

Резултати:

Нексе – Мешков Брест  26:29 (17:17)

ППД Загреб – Татран Прешов  28:29 (16:15)

.

Конечна табела:

1. Вардар 18 14 0 4 512:467 42  
2. ППД Загреб 18 13 0 5 484:442 39  
3. Нексе 18 13 0 5 469:420 39  
4. Мешков Брест 18 13 0 5 573:483 39  
5. Татран Прешов 18 12 0 6 493:444 36  
6. Војводина 18 7 1 10 441:483 22  
7. Стеауа Букурешт 18 6 0 12 460:524 18  
8. Железничар Ниш 18 5 1 12 463:507 16  
9. Металург 18 4 1 13 494:534 13  
10. Извиѓач 18 1 1 16 444:529 4
Прочитано 326 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 − = 5