Топ Вести

Заврши регуларниот дел на СЕХА-лигата. Резултати од последното коло и конечна табела

18.03.2018 23:30
29365441_1692051610841493_1875629531176370176_o

Со денешните натпревари е комплетирано последното коло во СЕХА-лигата и означен е крајот на регуларниот дел на ова регионално натпреварување.

Металург вечерва оствари победа над екипата на Цеље ПЛ и сезоната ја заврши со седум победи, една нерешена средба и десет порази. Го освоивме седмото место, иако имаме исти бодови со шестопласираниот Татран Прешов, но и полош меѓусебен скор.

.

Резултати од последното коло:

Војводина – Вардар  32:36 (13:17)  оваа средба е одиграна 10 март

ППД Загреб – Мешков Брест  27:24 (11:13)

Нексе – Динамо Панчево  27:19 (14:12)

Металург – Цеље ПЛ  28:26 (17:13)

Горење Велење – Татран Прешов  27:25 (17:13)

.

Конечна Табела:

      Поб
Нер
Пор
Бод
1.   Вардар 17 1 0 52
2.   ППД Загреб 12 2 4 38
3.   Цеље ПЛ 11 2 5 35
4.   Meшков Брест 10 1 7 31
5.   Горење Велење 9 3 6 30
6.   Taтран Прешов 6 4 8 22
7.   Meталург 7 1 10 22
8.   Нексе 2 6 10 12
9.   Динамо Панчево 2 3 13 9
10.   Војводина 2 1 15 7

 

Прочитано 625 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 7 = 14