Заврши регуларниот дел од првенство во плејаут-групата. Конечна табела

31.05.2018 13:01
c7b83769e0c9d79c28a21c05e0ab80e7_large_resize

Со натпреварите од последното коло заврши регуларниот дел од првенството во плејаут-групата. Опстанок во македонската Суперлига обезбедија екипите на Радовиш, Борец, Вардар Јуниор и на Прилеп, додека преку бараж-натпревар со второпласираната екипа од Првата лига тоа ќе се обиде да го направи и Металург 2.

.

Резултати од последното коло:

ГРК Борец -РК Вардар Јуниор  37:29 (18:16)

РК Металург 2 -РК Прилеп 2010  27:29 (11:14)

Слободен Радовиш

.

Конечна табела:

Бр.

 ЕКИПА  НАТ.  ПОБ.  НЕР.  ПОР.    БОД.
1.  Радовиш  16  12  2  2    38
2.  Борец  16  8  0  8    24
3.  Вардар Јуниор  16  6  2  8    20
4.  Прилеп  16  5  2  9    17
5.  Металург 2  16  5  2  9    17
Прочитано 56 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 4 = 5