Завршува зимската пауза за школите на Академијата на Металург

29.01.2020 13:41
69653660_956912951335823_2276418527571214336_n-610x610

При крај е зимската пауза за децата кои тренираат во школите на Академијата на Металург.

Со својата работа школите ќе продолжат од 3 февруари, според распоредот по кој работеле и пред паузата.

Наскоро ќе биде познато и кога ќе почне новата мини-лига на Металург за 2020 година.

Прочитано 175 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 + = 13