ЗИМСКО ПРВЕНСТВО НА МАКЕДОНИЈА ВО СЕЗОНА 1979/1980 ГОДИНА

02.12.2011 00:42
DSC04431_resize_resize

Зимското првенство во 1980 година, Металург го освои без загубен бод. Победени се сите 6 противници и тоа:

Југ – Металург  18:24

Металург – Работнички ветерани   22.20

Драчево – Металург   15:22

Металург – Солидарност   35:12

Металург – Работнички   21:24  Подоцна 10:0 службено, поради играње на Темелковски, регистриран за Железничар од Ниш.

Вардар – Металург   14:17

Еве го и тогашниот состав на Металург: Томовски, Трајчевски, Тоточевски, Чокрев, Б.Јосифовски, С.Јосифовски, Проданов, Ниневски, Бенко, Митевски, Маневски, Василевски, Сиљановски.

Фото:

Прочитано 157 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 + 6 =