ЗЛАТКО МОЈСОСКИ ДЕНЕС СЕ ЖЕНИ

04.02.2012 09:57
DSC_7226_resize_resize

Десното крило на Металург и македонската репрезентација Златко Мојсоски од денес не е веќе ерген. Струга е местото каде Златко ќе го каже своето судбоносно ДА. На свадбата на Златко и неговата поубава половина, стружанката Катерина Попоска, ќе присуствува и комплетниот состав на Металург.

Честитки до Златко и среќните семејства.

На младите им посакуваме долг заеднички живот поминат во љубов, слога и радост. Бидејќи и двајцата ја делат љубовта кон ракометот, им посакуваме принови кои ќе го продолжат делото на своите родители.

 

                                                                                         РК Металург

 

Фото:

Прочитано 2.428 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 + = 9