ЗЛАТКО МОЈСОСКИ СЕ РЕШИ ЗА ПРИЛЕП

14.09.2014 20:54
10665676_712689065453263_8429281092614942209_n-615x400

za tekst

Поранешниот ракометар на Металург, Златко Мојсоски, е нов ракометар на Прилеп. Иако се шпекулираше дека Златко е блиску до Пелистер, па и Зомимак М, тој сепак се репи за Прилеп, со кој потпиша едногодишен договор.

Покрај Мојсоски, за Прилеп досега потпишаа Јованче Угреновиќ, Менде Божиновски, Бојан Цветковски, Петај Когој како и младиот Јован Талевски.

Прочитано 3.589 пати

(2) Коментари

  1. j Zlatko nemoj da si tazen (vidi slika) ti si super igrac i uste podobar covek za takvite sekogas ima mesto pod ovaa nebo

  2. So sreca neka e na Zlatko Mojsovski vo noviot klub

Напишете коментар


6 + 7 =