Топ Вести

ЗОМИМАК ЗАГУБИ И ВО СТРУМИЦА

14.09.2014 01:21
20140907163517_gornik-zomimak

za tekst

Не се остварија надежите на струмички Зомимак за анулирање на високата предност на Полјаците од првата средба. Наместо тоа, Зомимак доживеа висок пораз и пред своите навивачи. Третата екипа на Полска го совлада нашиот пандан со резултат 34-27 (16-11). Со овој пораз Зомимак се прости од настапите во ЕХФ Купот, каде минатата сезона стигна до групната фаза.

Зомимак М – Горник Забрже  27-34 (11-16)

Зомимак М: Чантуриа 6, Везенковски 6, Јанев, Ал Нахас, Милосављевиќ 3, Младеновски 4, Павловски 3, Босеовски 2, Митревски, Стојанов 2, Стојановски, Митев, Наков, Трајкоски, Василев 1.

Mariusz_Jurasik_13-615x400_resize

Прочитано 73 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 8 = 1