Академијата Металург ги прогласи најдобрите на “Новогодишниот тур...

По завршувањето на натпреварувачкиот дел, Академијата Металург ги прогласи екипните победници и најдобрите поединци на турнирот одржан во Автокоманда. . Генерација 2010 и помали - девојчиња: Екипно: 1. место:  Крива Паланка од Крива Паланка 2.... читај повеќе > Академијата Металург ги прогласи најдобрите на “Новогодишниот турнир“

Резултати од “Новогодишниот турнир“ на Академија Металург...

Седмото издание на “Новогодишниот турнир“ беше одлично организирано од нашата Академија. Повеќе од 200 деца, распоредени во 21 екипа, одиграа 20 натпревари. Еве ги и резултатите: СААТНИЦА ТЕРЕН ДВОЈКИ резултат возраст опис 9.00 –... читај повеќе > Резултати од “Новогодишниот турнир“ на Академија Металург

Распоред на утрешниот “Новогодишен турнир“...

На турнирот пријавени се 21 екипи во три староски категории (2006/07, 2008/09 и 2010 и помали), кои ќе одиграат 20 натпревари. Поради бројноста и неможноста да се игра по групи, турнирот ќе има елиминациски карактер, по системот кој губи... читај повеќе > Распоред на утрешниот “Новогодишен турнир“

Во Автокоманда утре ќе се организира седмото издание на “Новогоди...

Утре салата „Автокоманда“ во Скопје ќе биде собиралиште за најмладите членови на Ракометната академија Металург, кои ќе бидат дел од седмиот по ред традиционален “Новогодишен турнир“. Дел од годинешното издание на турнирот ќе бидат дечињата... читај повеќе > Во Автокоманда утре ќе се организира седмото издание на “Новогодишниот турнир“

Оливер Димитриоски се стекна со мастер лиценца...

Тренерот на кадетскиот тим на Металург, Оливер Димитриоски, се здоби со мастер лиценца. На семинарот во Србија, Димитриоски ја одбрани својата тема и им се приклучи на македонските тренери, кои поседуваат таква лиценца, која им овозможува да... читај повеќе > Оливер Димитриоски се стекна со мастер лиценца

Академија Металург ќе организира “Новогодишен турнир“...

Следниот викенд, на 28 декември, салата „Автокоманда“ во Скопје ќе биде собиралиште за најмладите членови на Ракометната академија Металург, кои ќе бидат дел од седмиот по ред традиционален “Новогодишен турнир“. Дел од годинешното издание на... читај повеќе > Академија Металург ќе организира “Новогодишен турнир“
> сите вести

Металург со две екипи ќе настапи на турнирот на КЛ7...

Ракометниот клуб КЛ7, од 24 до 26 јануари 2020 година, ќе биде организатор и домаќин на меѓународен ракометен турнир за млади категории „КЛ7 2020". На турнирот ќе учествуаат 8 екипи од 5 ракометни клубови од Македонија и од странство: РК Металург, РК... читај повеќе > Металург со две екипи ќе настапи на турнирот на КЛ7

Две екипи на Металург ќе настапат на меѓународниот турнир во орга...

Ракометниот клуб КЛ7, од 24 до 26 јануари 2020 година, ќе биде организатор и домаќин на меѓународен ракометен турнир за млади категории „КЛ7 2020". На турнирот ќе учествуаат 8 екипи од 5 ракометни клубови од Македонија и од странство: РК Металург, РК... читај повеќе > Две екипи на Металург ќе настапат на меѓународниот турнир во организација на КЛ7

Младинците на Металург 2 го претрпеа првиот пораз...

Во дерби натпреварот на седмото коло на младинската лига, група 1, во Охрид се сретнаа двете досега непоразени екипи, Охрид и Металург 2. По голема борба, победата и бодовите им припаднаа на ракометарите на Охрид, кои славеа со резултат 29:27... читај повеќе > Младинците на Металург 2 го претрпеа првиот пораз

Пионерите на Металург испуштија победа на гостувањето кај Алушовс...

Во дерби натпреварот од 9. коло на пионерска лига, група 3, пионерите на РК Алушовски и на РК Металург 2 ги поделија бодовите. Нашиот тим има за што да жали, бидејќи првото полувреме го добивме со разлика од четири гола, а постојано водевме и во текот... читај повеќе > Пионерите на Металург испуштија победа на гостувањето кај Алушовски

Младинците на Металург се поразени на гостувањето кај КЛ-7 Лазаро...

Во дерби натпреварот на 7. коло на младинската лига на Македонија, група 2, младинците на Металург се поразени на гостувањето кај екипата на КЛ-7 Лазаров, со резултат 26:23 (13:12). Средбата ги оправда очекувањата и мина во рамноправна борба, со силна... читај повеќе > Младинците на Металург се поразени на гостувањето кај КЛ-7 Лазаров

Првото полувреме ја реши средбата меѓу Металург 2 и Радовиш...

Со денешниот натпревар од 14. коло, Металург 2 ги заврши обврските во 2019 година. Денеска наш противник беше  екипата на Радовиш, која на крајот заслужено победи и ги освои трите бода. Металург 2 одигра лошо прво полувреме. Бевме порозни во одбраната... читај повеќе > Првото полувреме ја реши средбата меѓу Металург 2 и Радовиш
> сите вести

Познати се полуфиналните двојки на ЕП 2020...

Со денешното последно коло заврши главната фаза на ЕП во Австрија, Норвешка и во Шведска. Веќе се познати и полуфиналните двојки, како и селекциите што ќе се борат за петтото место. . Полуфинале: 24 јануари, 18.00 часот:  Шпанија – Словенија 24... читај повеќе > Познати се полуфиналните двојки на ЕП 2020

Конечни табели од главната фаза

Со денешните шест средби заврши главната фаза на ЕП во австрија, Норвешка и Шведска. Еве ги и конечните табели на глафната фаза: Група 1: Група... читај повеќе > Конечни табели од главната фаза

Комплетни резултати од последното коло на главната фаза на ЕП 202...

Денеска на ЕП во Австрија, Норвешка и во Шведска одиграно е комплетното последно коло, кое решаваше кој ќе биде последниот патник во полуфиналето. . Резултати: Група 1: 16.00 часот:  Хрватска – Шпанија  22:22 (11:12) 18.15 часот:  Белорусија – Австрија ... читај повеќе > Комплетни резултати од последното коло на главната фаза на ЕП 2020

Табели по четвртото коло на главната фаза на ЕП 2020...

Денеска е комплетирано претпоследното, четврто коло на главната фаза на ЕП во Австрија, Норвешка и Шведска. Веќе имаме три репрезентации кои го обезбедија учеството во полуфиналето на ЕП. Тоа се селекциите на Хрватска и на Шпанија во групата 1 и... читај повеќе > Табели по четвртото коло на главната фаза на ЕП 2020

Денешни резултати на ЕП 2020 во Австрија, Норвешка и Шведска...

На ЕП во Австрија, Норвешка и Шведска денеска се одиграни три средби од главната фаза во групата 2. Словенија ја совлада Португалија, Норвешка немаше проблем со Исланд, а Шведска забележа победа против Унгарија. . Резултати: Португалија -... читај повеќе > Денешни резултати на ЕП 2020 во Австрија, Норвешка и Шведска

Денешни резултати од ЕП 2020

На ЕП во Австрија, Норвешка и Шведска денеска се одиграа три натпревари од четвртото коло на група 1 од главната фаза. Постигнати се очекуваните резултат и победи на Хрватска, Германија и на Шпанија. . Резултати: Хрватска - Чешка  22:21... читај повеќе > Денешни резултати од ЕП 2020
> сите вести

НАШИ ПАРТНЕРИ