Топ Вести

Металург, Е.Работник и Пелистер обезбедија фајналфор во Купот на ...

Претстојниот фајналфор во Купот на Македонија, кој ќе се игра на 19 и на 20 мај, ќе претставува пресметка меѓу две екипи од Скопје и од Битола, откако денеска Пелистер обезбеди учество и им се приклучи на Металург и на Еурофарм Работник. Последното... читај повеќе > Металург, Е.Работник и Пелистер обезбедија фајналфор во Купот на Македонија. Сите резултати

Утре во Автокоманда се игра четврт-финалето во Купот на Македониј...

Утре и задутре во Автокоманда се играат натпреварите од четвртата четврт-финална група во Купот на Македонија. Учествуваат екипите на Металург, Тинекс Пролет, Вардар Неготино и на Вардар Јуниор. . Распоред на натпреварите: 20 април, 17.00 часот: ... читај повеќе > Утре во Автокоманда се игра четврт-финалето во Купот на Македонија

Идеалниот тим на Ф4-турнирот на СЕХА-лигата...

Лука Циндриќ е прогласен за МВП на завршниот турнир во СЕХА-лигата, а Илија Абутовиќ за најдобар дефанзивец. Освен тоа, избран е и идеалниот тим на Ф4-турнирот во Скопје. . Голман: Арпад Штербик Лево крило: Тимур Дибиров Лев бек: Домагој... читај повеќе > Идеалниот тим на Ф4-турнирот на СЕХА-лигата

Вардар е шампион на СЕХА-лигата, а Цеље победник во малото финале...

Македонскиот шампион Вардар е староновиот првак на СЕХА-лигата. До својата четврта титула во ова регионално натпреварување стигна со победата против ППД Загреб. Иако важеше за голем фаворит, Вардар мораше да се помачи за да го совлада денеска... читај повеќе > Вардар е шампион на СЕХА-лигата, а Цеље победник во малото финале

Вардар и Загреб ќе решат кој ќе биде шампион на СЕХА-лигата во се...

Завршија двете полуфинални средби од фајналфорот во СЕХА-лигата. Во финалето очекувано се пласираа екипите на Вардар и на ППД Загреб. Но, за разлика од Вардар, кој целосно го надигра тимот на Мешков Брест, екипата на ППД Загреб против Цеље ПЛ се... читај повеќе > Вардар и Загреб ќе решат кој ќе биде шампион на СЕХА-лигата во сезона 2017/18

Халил Јагањац денеска го доби признанието за најдобар стрелец во ...

Пред почетокот на денешната прес-конференција на СЕХА-лигата во Скопје, извршниот директор на лигата, Синиша Остоиќ, му го додели признанието за најдобар стрелец во лигата на нашиот бек Халил Јагањац. “За СЕХА-лигата посебно е важно што младите... читај повеќе > Халил Јагањац денеска го доби признанието за најдобар стрелец во СЕХА-лигата
> сите вести

Победа и пораз, за крај на турнеата во Бугарија...

Со денешните две средби, заврши турнеата на двете екипи на Металург во Бугарија. Момчињата и девојчињата, сите од генерација 2002/3, и денеска имаа двојно соочување со соодветните репрезентации на Бугарија, кое резултираше со по една победа и... читај повеќе > Победа и пораз, за крај на турнеата во Бугарија

Реми и пораз во денешното соочување меѓу екипите на Металург и ре...

Во Габрово (Бугарија) гостуваат две екипи од семејството Металург, машка и женска, двете составени од ракометари и ракометарки родени 2002/3. Планирани се вкупно четири средби со соодветните репрезентации на Бугарија, а две веќе се одиграни... читај повеќе > Реми и пораз во денешното соочување меѓу екипите на Металург и репрезентацијата на Бугарија

Пред нас е последното коло од мини-лигата на Металург за регион С...

В недела, на 29 април, во Автокоманда ќе се одигра последното коло од мини-лигата на Металург за регион Скопје. За многу екипи ова ќе биде последна шанса да обезбедат место во фајналфорот на лигата. Планирани се 28 натпревари на кои ќе настапат... читај повеќе > Пред нас е последното коло од мини-лигата на Металург за регион Скопје. Распоред

Две екипи на Металург гостуваат во Бугарија...

Две екипи на Металург, машки 2002/3 и женски 2002/3, од денеска до вторник гостуваат во Габрово, Бугарија, каде ќе одиграат по два натпревари со репрезентациите на Бугарија, генерација 2002/3. Нашата машка екипа ја предводи Ацо Јовиќ, додека женската... читај повеќе > Две екипи на Металург гостуваат во Бугарија

Младинците на Металург го совладаа Прилеп...

Во претпоследното, 13-то, коло од младинското првенство на Македонија, група 1, младинците на Металург 1 дојдоа до својата четврта победа. Совладана е екипата на Прилеп, со резултат 36:33 (22:15). Иако резултатот изгледа тесен, нашите младинци беа... читај повеќе > Младинците на Металург го совладаа Прилеп

Младинците на Металург 2 ги освоија бодовите од гостувањето кај Р...

Во последното, десето, коло на младинското првенство на Македонија, група 2, младинците на Металург 2 се вратија со победа од тешкото гостување кај екипата на РК Ринија. Металург 2 славеше со резултат 31:38 (15:21). Првата половина од првото полувреме... читај повеќе > Младинците на Металург 2 ги освоија бодовите од гостувањето кај Ринија
> сите вести

Генсхајмер е најсериозен кандидат за најдобар стрелец во Лигата н...

Иако листата на стрелците во Лигата на шампионите изгледа згуснато, реално најголеми шанси има стрелецот на ПСЖ Уве Генсхајмер, бидејќи останатите кандидати им припаѓаат на екипите што го завршија учеството во Лигата на шампионите или се пред... читај повеќе > Генсхајмер е најсериозен кандидат за најдобар стрелец во Лигата на шампионите

Комплетирана е првата половина од четврт-финалната фаза во Лигата...

Зад нас е првата половина од четврт-финалната фаза во Лигата на шампионите, после која дел од екипите учесници решија многу од своите проблеми. Иако сме уште далеку од тоа, се надзира интересна можност - во фајналфорот да се најдат три француски... читај повеќе > Комплетирана е првата половина од четврт-финалната фаза во Лигата на шампионите. Сите резултати

Вардар и Нант со предност, по првите четврт-финални средби во Лиг...

Денеска во Лигата на шампионите се одиграни последните две средби од првата половина на четврт-финалната фаза на Лигата на шампионите. Македонскиот шампион Вардар одигра одличен натпревар на гостувањето кај Кил и се враќа со минимална победа,... читај повеќе > Вардар и Нант со предност, по првите четврт-финални средби во Лигата на шампионите

(Видео) Неверојатниот гол на Дејан Бомбач...

Киелце убедливо загуби на свој паркет од ПСЖ, во првиот четврт-финален натпревар од Лигата на шампионите, и е на чекор од елиминација, но најубавиот гол на вчерашната средба е дело на Дејан Бомбач од составот на полскиот шампион. Погледнете и... читај повеќе > (Видео) Неверојатниот гол на Дејан Бомбач

Денеска се играат преостанатите четврт-финални дуели во Лигата на...

Денеска во Лигата на шампионите ќе заврши првата половина од четврт-финалната фаза, а на програмата се два натпревари. Македонските љубители на ракометот ќе навиваат за Вардар, кој денеска му гостува на Кил. . 17.00 часот:  Кил - Вардар 19.00 часот: ... читај повеќе > Денеска се играат преостанатите четврт-финални дуели во Лигата на шампионите

ПСЖ го демолираше Киелце среде Полска...

Денеска се одигра првиот натпревар од четврт-финалниот дуел меѓу екипите на Киелце и на ПСЖ. Средбата се одигра во Полска, но тоа не го спречи тимот на ПСЖ да го демолира својот противник на негов терен. Иако пред средбата полските ракометари... читај повеќе > ПСЖ го демолираше Киелце среде Полска
> сите вести

НАШИ ПАРТНЕРИ