Следен натпревар

Лига на шампионите01.10.2016 | 15:00

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига
  • СЕХА лига

01.10.2016  

15.00 ч.

Татран Прешов - Металург                            


Лига на шампионите

о6.10.2016

19.00 ч.

Чеховски Медведи - Металург              


Лига на шампионите

11.10.2016   

18.00 ч.

ППД Загреб - Металург                      


 СЕХА лига

24.09.2016

17.00 ч.

Гевгелија - ЖРК Металург

Гевгелија

08.10.2016


ЖРК Металург - Овче Поле

Автокоманда

15.10.2016


Куманово - ЖРК Металург  

Куманово

25.09.2016

12.00 ч.

Металург 2 - Радовиш

Автокоманда

01.10.2016

Работнички - Металург 2   

Скопје

08.10.2016


Металург 2 - Охрид     

Автокоманда

ТАБЕЛИ

ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Силкеборг 1 2
3. Кил 1 2
4. Веспрем 1 1
5. Фленсбург 1 1
6. ПСЖ 1 0
7. Кадетен 1 0
8. Висла Плок 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Р.Н.Левен 2 3
2. Киелце 1 2
3. Вардар 1 2
4. Цеље 2 2
5. Пик Сегед 1 1
6. ППД Загреб 1 0
7. Мешков Брест 1 0
8. Кристијанштад 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Металург 1 2
2. Монпелје 1 2
3. Ла Риоха 1 1
4. Чеховски Медведи 1 1
5. Елверум 1 0
6. Татран Прешов 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Динамо Букурешт 2 3
2. Бешикташ 1 2
3. Холстебро 1 1
4. Нант 1 1
5. Мотор Запорожје 2 1
6. Брага 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Металург 2 3 7
2. Прилеп 2 6
3. Пролет 2 4
4. Охрид 2 3
5. Пелистер 2 3
6. Радовиш 2 3
7. Работник 2 3
8. Борец 2 3
9. Вардар Јуниор 2 0
10. Работнички 3 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 7 19
2. Мeшков Брест 5 10
3. ППД Загреб 4 9
4. Веспрем 4 9
5. Цеље 5 9
6. Металург 5 4
7. Нексе 5 4
8. Горење 5 3
9. Татран Прешов 5 3
10. Извиѓач 4 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. ЖРК Металург 2 6
2. ЖРК Куманово 2 6
3. РК Вардар СЦЈС 2 3
4. ЖРК Овче Поле 2 3
5. Клуб Прилеп 1 0
6. Пелистер 2 0
7. Гевгелија 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Металург 2 3 7
2. Прилеп 2010 2 6
3. Пролет 2 4
4. Охрид 2013 2 3
5. Пелистер 2 3
6. Радовиш 2 3
7. Еурофарм Работниk 2 3
8. Борец 2 3
9. Вардар Јуниор 2 0
10. Работнички 3 0