Топ Вести

Познати се полуфиналните двојки за фајнал-форот на СЕХА-лигата...

По денешните две средби, со кои заврши регуларниот дел од сезоната, станаа познати полуфиналните двојки за фајнал-форот во СЕХА-лигата. ППД Загреб, со денешниот пораз од екипата на Татран Прешов во Загреб, успеа да го избегне тимот на Вардар и во... читај повеќе > Познати се полуфиналните двојки за фајнал-форот на СЕХА-лигата

Заврши регуларната сезона во СЕХА-лигата. Конечна табела...

Со денешните две средби, заврши регуларната сезона во СЕХА-лигата. Мешков Брест го совлада Нексе, но не успеа да се помести од четвртата позиција. ППД Загреб, пак, дома загуби од Татран Прешов и успеа да го избегне Вардар во полуфиналната... читај повеќе > Заврши регуларната сезона во СЕХА-лигата. Конечна табела

Фајнал-форот на СЕХА-лигата и официјално ќе се игра во Брест...

Како што објавија челниците на СЕХА-лигата, фајнал-форот во ова регионално натпреварување дефинитивно ќе се игра во Брест, Белорусија. Овае вторпат во последните три години организацијата да ја има екипата на Мешков Брест. Претходно тие беа... читај повеќе > Фајнал-форот на СЕХА-лигата и официјално ќе се игра во Брест

Комплетирано е 16. коло на СЕХА-лигата. Табела...

Со завчерашните две средби, комплетирано е 16. коло на СЕХА-лигата. . Резултати: Извиѓач - Стеауа Букурешт  28:29 (15:16) Вардар - Мешков Брест  30:32 (16:17) Војводина - Нексе  26:21 (10:11) Татран Прешов - Металург  30:20 (16:11) Железничар Ниш - ППД Загреб  32:33... читај повеќе > Комплетирано е 16. коло на СЕХА-лигата. Табела

( Видео) Идеален тим на СЕХА-лигата за месец февруари...

По завршувањето на февруарските натпревари, маркетинг тимот на СЕХА-лигата го објави идеалниот тим на СЕХА-лигата во кој не се најде место за ракометари на Металург. . Идеален тим за февруари: Лево крило   Габриел Флореа Стеауа... читај повеќе > ( Видео) Идеален тим на СЕХА-лигата за месец февруари

Комплетирано е 15. коло на СЕХА-лигата. Табела...

Со вчерашните два натпревари, комплетирано е 15. коло на СЕХА-лигата. . Резултати: Стеауа Букурешт - Нексе  19:31 (8:15) Татран Прешов - Извиѓач  29:22 (14:8) Мешков Брест - Војводина  35:19 (15:9) Железничар Ниш - Металург  27:25 (16:13) Вардар - ППД Загреб  28:26... читај повеќе > Комплетирано е 15. коло на СЕХА-лигата. Табела
> сите вести

Металург 2 го дели врвот на табелата. Плеј-оф и плеј-аут на Прват...

Одиграно е четврото коло во плеј-офот и во плеј-аутот на Првата лига. Во плеј-аутот одлично се држи нашиот Металург 2, кој забележа три победи и еден минимален и несреќен пораз и кој, заедно со уште две екипи, го дели врвот на... читај повеќе > Металург 2 го дели врвот на табелата. Плеј-оф и плеј-аут на Првата лига. Резултати и табели

Кадетите на Металург го надиграа Драчево...

Во 9. коло на кадетската лига на Македонија, група 1, екипата на Металург го надигра тимот на Драчево, кој го совлада со убедливи 43:26 (21:15). Ова е шеста победа на нашите кадети во тековната сезона. Денешната средба мина во целосна доминација на... читај повеќе > Кадетите на Металург го надиграа Драчево

Металург 2 покажа класа против тимот на Младост...

Во четвртото коло на плеј-офот на Првата лига, екипата на Металург комплетно го надигра тимот на Младост од Богданци, совладувајќи го со резултат 35:27 (15:13). Со оваа победа нашите ракометари покажаа дека поразот против Македонија ЃП, во минатото... читај повеќе > Металург 2 покажа класа против тимот на Младост

Младинците на Металург 2 групната фаза ја завршија на првото мест...

Заврши групната фаза и за младинците на Металург 2. Денеска тие гостуваа во Прилеп, каде го одиграа натпреварот од последното коло, кој заврши со резултат 30:30 (14:13). Овој натпревар немаше апсолутно никакво натпреварувачко значење, со оглед на... читај повеќе > Младинците на Металург 2 групната фаза ја завршија на првото место

Прва лига: Плеј-оф и плеј-аут – резултати од 3. коло и табе...

Викендов се одиграни натпреварите од третото коло на плеј-офот и плеј-аутот на Првата лига. Металург 2 во ова коло забележа минимален пораз на гостувањето кај екипата на Македонија Ѓ.П и моментално се наоѓа во водечката група од пет екипи со по... читај повеќе > Прва лига: Плеј-оф и плеј-аут – резултати од 3. коло и табели

Прв пораз на Металург 2 во плеј-офот на Првата лига...

Дури во третото коло од плеј-офот на Првата лига екипата на Металург 2 го забележа првиот пораз. На натпреварот со екипата на Македонија Ѓ.П., поразени сме со минимални 27:28 (14:16). Ова е втор натпревар меѓу овие две екипи за кратко време, откако... читај повеќе > Прв пораз на Металург 2 во плеј-офот на Првата лига
> сите вести

Комплетни резултати од 5. коло на ЕХФ Купот. Табели...

Во ЕХФ Купот е одиграно комплетното петто коло. Македонскиот претставник, екипата на Еурофарм Работник, доживеа катастрофален пораз пред својата публика. . Резултати: Група “А“: Ст. Рафаел - Фуксе Берлин  34:31 (18:15) Балатонфуреди - Ла Риоха  35:34... читај повеќе > Комплетни резултати од 5. коло на ЕХФ Купот. Табели

Комплетни резултати од првите осминафинални средби во Лигата на ш...

Одиграни се сите први осминафинални натпревари во Лигата на шампионите. Најубедливата победа ја постигна македонскиот шампион Вардар, кој го “потопи“ ППД Загреб на негов терен и веднаш го завери пласманот во четврт-финалната... читај повеќе > Комплетни резултати од првите осминафинални средби во Лигата на шампионите

Идеален тим на регуларниот дел на СЕХА-лигата...

По завршувањето на натпреварите од регуларниот дел на сезоната, СЕХА-лигата го објави идеалниот тим на СЕХА-лигата, според гласовите на капитените, во кој не се најде место за ракометари на Металург. Зачудува фактот што во идеалниот тим не се... читај повеќе > Идеален тим на регуларниот дел на СЕХА-лигата

(Видео) Топ-5 одбрани во СЕХА-лигата во месец март...

Маркетинг тимот на СЕХА-лигата ги објави петте најдобри голмански одбрани на натпреварите одиграни во месец... читај повеќе > (Видео) Топ-5 одбрани во СЕХА-лигата во месец март

(Видео) Идеален тим на СЕХА-лигата за месец март...

По завршувањето на мартовските натпревари, маркетинг тимот на СЕХА-лигата го објави идеалниот тим на СЕХА-лигата во кој не се најде место за ракометари на Металург. . Идеален тим за месец март: Лево крило   Милош Грозданиќ Војводина Лев... читај повеќе > (Видео) Идеален тим на СЕХА-лигата за месец март

Денеска почнува осминафиналната фаза во Лигата на шампионите. Рас...

Со денешната средба меѓу екипите на Р.Н.Левен и на Нант почнува осминафиналната фаза во Лигата на шампионите. . Распоред и сатница: 20 март 2019 г., 19.00 ч.:  Р.Н.Левен - Нант     (реванш на 30 март) 23 март 2019 г., 18.30 ч.:  Мотор Запорожје - Киелце     (реванш... читај повеќе > Денеска почнува осминафиналната фаза во Лигата на шампионите. Распоред и сатница
> сите вести

НАШИ ПАРТНЕРИ